Ambasadorzy Srebrnego Pokolenia

Plik Plik

Za nami uroczysta gala konkursu „Ambasador/Ambasadorka Srebrnego Pokolenia Województwa Śląskiego 2017”

Celem konkursu, którego pierwszą edycję ogłoszono 31 maja br., było wyróżnienie dwóch osób starszych mogących stanowić godny do naśladowania wzór dla innych seniorów, wyróżniających się wybitną działalnością i postawą. Konkurs ma też wpłynąć na kształtowanie w świadomości społecznej pozytywnego wizerunku osób w podeszłym wieku jako osób aktywnych oraz zaangażowanych w działania na rzecz różnych grup społecznych i wiekowych.

„Senior musi być aktywny w swoim środowisku. Jeżeli jest aktywny, to jest uśmiechnięty, zdrowy, żyje dłużej. Dzięki temu osoby starsze mogą mieć lepszy komfort życia. Czują się potrzebni. Bo owszem, młodzi mogą szybciej dobiec, ale to właśnie starsi znają drogę do mety. Pomaga w tej aktywności polityka senioralna samorządu województwa śląskiego. Stworzyliśmy naprawdę sporo mechanizmów i instytucji, które z powodzeniem pobudzają do aktywności” – przekonywała podczas gali Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Na pierwszą edycję konkursu zgłoszono w sumie 38 rekomendacji. Spośród nich wybrano Ambasadorkę i Ambasadora Srebrnego Pokolenia Województwa Śląskiego 2017. Pierwszy tytuł przypadł w udziale Krystynie Jurczewskiej-Płońskiej, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gliwicach, członkini Rady Seniora w Gliwicach i Śląskiej Rady ds. Seniorów. Z kolei tytułem Ambasadora uhonorowano Andrzeja Sodowskiego, inicjatora powstania Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12, członka Prezydium Chorzowskiej Rady Seniorów, Chorzowskiej Akademii Seniora, członka Związku Górnośląskiego.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Plik Plik Plik Plik Plik