Świątecznie z seniorami

Marszałek Wojciech Saługa spotkał się z przedstawicielami środowisk senioralnych w Koszęcinie

„Zbliżający się czas to okres podsumowań i snucia planów na przyszłość. Od naszego spotkania w tym miejscu minął rok i to, o czym mówiliśmy, stało się faktem, mocno ruszyliśmy z polityką senioralną w regionie. Śląskie dla seniorów to nie pusty slogan, a realny ruch, który daje seniorom głos, godność i możliwości wpływania na rzeczywistość ” – zwrócił się do seniorów marszałek Wojciech Saługa.

Podczas świąteczno-noworocznego spotkania marszałek zachęcał, by seniorzy nie rezygnowali z aktywności w swoim otoczeniu i dalej zarażali aktywnością, dając dobry przykład i wzór osobom starszym. Podsumował również działania związane z polityką senioralną prowadzone przez samorząd województwa, a także nakreślił plany na najbliższe miesiące. „Rozdaliśmy już trzysta tysięcy kopert życia, choć zdajemy sobie sprawę, że sporo pracy przed nami, do tego piętnaście tysięcy paszportów seniora. Zorganizowaliśmy też dziesięć imprez plenerowych, na których spotkaliśmy się i bawili razem. W planach mamy stworzenie więzi międzypokoleniowej i współpracę środowisk senioralnych z młodzieżowym sejmikiem. Musimy też cały czas zachęcać inne samorządy i środowiska do współpracy w tworzeniu polityki senioralnej” – dodał marszałek.

Wojciech Saługa złożył seniorom świąteczne życzenia, a wszyscy uczestnicy spotkania mogli połamać się opłatkiem i wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. 

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Plik Plik Plik Plik Plik Plik Plik Plik Plik Plik Plik