Trzeci wiek na start

Prawie tysiąc uczestników z całej Polski, a także Austrii i Ukrainy, rywalizowało w Łazach w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W otwarciu dziewiątej edycji imprezy uczestniczył marszałek Wojciech Saługa.

„W województwie śląskim mamy politykę senioralną nie tylko na sztandarach, ale też na koszulce marszałka. Dwa dni temu gościliśmy tysiąc osób na dniu seniora w Koszęcinie, dziś tu, w Łazach prawdziwe tłumy. Dzieje się wiele, chcemy się z wami spotykać i wsłuchiwać w wasz głos. Rozmawiajcie z nami, domagajcie się swoich praw, my jesteśmy po to, by organizować takie imprezy i sprawiać, by żyło wam się po prostu lepiej” – mówił w trakcie otwarcia imprezy marszałek Wojciech Saługa.

W sportowych zmaganiach wzięli udział zawodnicy z 60 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego kraju, a także z Austrii i Ukrainy. To frekwencyjny rekord imprezy. Seniorzy rywalizowali m.in. w pływaniu, tenisie stołowym, wyścigach rowerowych, lekkoatletyce, kajakarstwie, strzelnictwie, łucznictwie, a także w brydżu i szachach.

Ogólnopolska Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach przebiegała pod hasłem „Trzeci Wiek na Start”, a jej celem obok rywalizacji sportowej, jest integracja środowisk senioralnych z całej Polski. To największe tego typu wydarzenie w kraju i Europie.

„Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku to już tradycja naszej gminy. Oprócz tego, że seniorzy świetnie się tu bawią w duchu sportowej rywalizacji, mają też możliwość poznania Jury Krakowsko-Częstochowskiej i uroków tego regionu” – mówił burmistrz Łaz, Maciej Kaczyński.

Przed zawodami odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia i przemarsz poszczególnych ekip. Zapłonął także olimpijski znicz. Nad Zalewem Mitręga zlokalizowana została wioska olimpijska i odbywały się występy zespołów artystycznych. Specjalnie dla seniorów dostępne były stoiska medyczne i informacyjne, a poszczególne Uniwersytety Trzeciego Wieku prezentowały swoją ofertę.


Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.