Sportowcy-seniorzy rywalizowali w Łazach

fot. UMWS fot. UMWS
Już po raz jedenasty odbyła się Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”

W tym roku uczestniczyło w niej ponad 1100 osób. Do Łaz przyjechali sportowcy i kibice z całego kraju, a także z Austrii oraz Ukrainy.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach takich jak kajakarstwo, pchnięcie kulą, biegi na krótkich dystansach, pływanie, łucznictwo oraz strzelectwo. Przed zawodami odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia – przemarsz oraz zapalenie znicza.

Oprócz zmagań sportowych odbyła się także konferencja poświęcona tematyce senioralnej. Rozmawiano m.in. o funkcjonowaniu Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Zaprezentowano przykłady dobrych praktyk środowisk senioralnych. W dyskusji uczestniczyła członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała.

Nad Zalewem Mitręga, głównym miejscem Olimpiady, przygotowano także występy zespołów artystycznych. Specjalnie dla seniorów przygotowano stoisko z masażami i badaniami.

Organizatorem imprezy był Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Gminą Łazy.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
fot. UMWS fot. UMWS fot. UMWS fot. UMWS fot. UMWS fot. UMWS