Skansen zaprasza seniorów

 fot. arch. Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie fot. arch. Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie
W najbliższy weekend obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Warto odwiedzić w tych dniach Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie – bezpieczne miejsce, idealne na długie spacery i powrót wspomnieniami do dawnych czasów.

- Seniorzy licznie odwiedzają skansen i biorą aktywny udział w naszych imprezach. Szczególnie cieszy widok wycieczki kilku pokoleń, kiedy ekspozycję zwiedzają dziadkowie z wnukami, pokazując im świat miniony z własnej, osobistej perspektywy. Taka podróż w czasie służy budowaniu relacji i niezapomnianych wspomnień - mówi Paulina Cius-Górska p.o. dyrektora Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych skansen zaprasza do skorzystania ze specjalnego biletu w cenie 5 złotych dla osób posiadających Śląską Kartę Seniora, natomiast emeryci mogą zakupić ulgowy bilet wstępu w cenie 10 zł. Każdy senior, który w najbliższy weekend odwiedzi nasze muzeum otrzyma w kasie pamiątkową kartkę pocztową, przedstawiającą ostatni sprowadzony do skansenu obiekt czyli Kościół z Bobrka. Pocztówka będzie jednocześnie kuponem promocyjnym do wykorzystania podczas wizyty 1 października w obiekcie restauracyjnym "Karczma u Brożka". Przy zakupie kawy lub herbaty każdy senior otrzyma gratis porcję kołocza (do wyboru: z serem, z makiem, z jabłkiem).

Chorzowski skansen to 77 zabytkowych obiektów kubaturowych rozmieszczonych na 24 hektarach parku w środku aglomeracji górnośląskiej. Przez cały obszar ekspozycji prowadzi asfaltowa, wygodna aleja z niewielkimi wzniesieniami, które można łatwo pokonać. Chorzowski skansen pełen jest urokliwych miejsc i zakamarków z wygodnymi ławeczkami, na których można przysiąść i odpocząć. Z myślą o osobach starszych i tych którzy mają problemy z chodzeniem, a chciałyby wygodnie zwiedzić ekspozycję, muzeum zakupiło wózek inwalidzki. Można go bezpłatnie wypożyczyć w recepcji budynku administracyjnego.

- Dla seniorów proponujemy zwiedzanie z przewodnikiem, który dostosuje sposób oprowadzania do ich oczekiwań – dodaje dyrektor Cius–Górska.

Grupy zorganizowane mogą natomiast skorzystać z oferty spotkania przy kręgach ogniskowych. Ta forma spędzenia czasu cieszy się dużym zainteresowaniem i jest dobra okazją do integracji. W sobotę i niedzielę muzeum jest czynne od 10.00 do 19.00, (wstęp do 18.00, obiekty udostępnione również do 18:00). Zapisy na usługi przewodnika – Dział Edukacji tel. 32 241 07 18 wew. 204.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
 fot. arch. Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie  fot. arch. Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie  fot. arch. Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie