„Pora dla Seniora, kino na zdrowie”

 graf. mat. organizatora graf. mat. organizatora
Gościem pierwszego spotkania będzie dr Michał Wyder. Spotkanie zakończy pokaz filmu „Między dwoma światami”

Instytucja Filmowa Silesia Film i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zapraszają do Kina Kosmos na cykl spotkań łączących przyjemność filmowych spotkań z wiedzą o tym, jak żyć zdrowo i aktywnie. Specjaliści w zakresie medycyny i profilaktyki zdrowotnej podpowiedzą nam, co zrobić, aby zachować zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie, a Kino Kosmos zadba o kulturalne potrzeby i najlepsze filmowe nowości.

Ruch to zdrowie

Aktywność fizyczna wpływa na zdrowie, odmładza i dodaje energii. Odpowiednio dobrane do wieku ćwiczenia potrafią opóźnić procesy starzenia i utrzymać nas w dobrej formie. Podczas pierwszego spotkania gość wydarzenia opowie o zaletach ruchu i pokaże uniwersalny zestaw ćwiczeń, który każdy może wykonywać samodzielnie w domu. Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na seans filmowy.

Dr n. med. Michał Wyder jest specjalistą w dziedzinie fizjoterapii. Od 2005 roku pracuje w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” na oddziale neurologii. Od 2013 roku kieruje przychodnią ambulatoryjną.W2017 roku obronił doktorat na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz zdał państwowy egzamin specjalizacyjny w dziedzinie fizjoterapii. Pracuje jako wykładowca w szkołach o profilu medycznym.

„Między dwoma światami” (reż. Emmanuel Carrère, Francja, 2021 rok , 107 min) Ceniona pisarka Marianne Winkler (Juliette Binoche) swoją najnowszą książkę planuje poświęcić trudnej sytuacji społecznej na północy Francji. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka.

27.07.2022. środa, godz. 11.00
KINO KOSMOS
ul. Sokolska 66, Katowice

Załączniki
Ulotka informacyjna [PDF 1,9MB]

Linki do stron zewnętrznych
Więcej o wydarzeniu (Facebook)